Data dodania: 4 marca, 2022 r. / Aktualizacja: 4 marca, 2022 r.

Index Investment Challenge – weź udział w 6. edycji wydarzenia

Index Investment Challenge

Już 1 marca rusza rejestracja do 6. edycji wydarzenia Index Investment Challenge. Organizowane jest przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie przy współpracy z Kołem Naukowym Rynku Kapitałowego “Index” oraz Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie i Fundację GWP. Mogą wziąć w nim udział studenci, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę inwestycyjną w praktyce. 

fundacja GPW

Prezes Zarządu Giełdy GWC, Piotr Krygiel wypowiada się o giełdowym wydarzeniu w samych superlatywach: Index Investment Challenge jest unikalną, największą w Polsce grą inwestycyjną, pozwalającą w całkowicie realistycznych, ale bezpiecznych warunkach sprawdzić swoje umiejętności w zakresie inwestowania na giełdzie. Jest to propozycja zarówno dla tych, którzy szukają wyzwań, jak i tych, którzy po prostu chcą poszerzyć swoją wiedzę i dowiedzieć się czegoś nowego o mechanizmach rynków kapitałowych. Do udziału zachęcamy wszystkich chętnych niezależnie od kierunku studiów i profilu uczelni.

Uczestnicy biorący udział w konkursie Index Investment Challenge, będą korzystać z platformy GPW tr@der. Dodatkowo studenci otrzymają dostęp do swojego rachunku inwestycyjnego z konkretną kwotą wirtualnych pieniędzy, które mogą ulokować w terminowych kontraktach notowanych na GPW lub w akcjach spółek wchodzących w skład indeksów WIG20 i mWIG40 lub w EFT. Wszelkie transakcje, jak i pieniądze są wirtualne, ale podstawą będą transakcje pochodzące z realnego rynku. Do finału może dostać się 10 osób, a ostateczna rozgrywka odbędzie się 2 czerwca br. w Sali Notowań GPW. 

Konkurs Index Investment Challenge ma na celu promocję kapitałowego, polskiego rynku i umiejętnego oraz aktywnego lokowania środków a także ekonomiczną edukację uczestników. Każdy student chcący pogłębić swoją wiedzę inwestycyjną powinien udać się na to wydarzenie, dzięki któremu ma szansę uzyskać atrakcyjne nagrody wybrane przez partnerów i organizatorów konkursu.

Jednym z ważniejszych zadań wydarzenia jest przekonanie studentek do udziału w konkursie i zachęcenie do podnoszenia swoich kompetencji odnośnie długoterminowego inwestowania i oszczędzania. Uczestniczki mogą wziąć udział w mini konkursie na krótkie formy wideo-esejów z nagrodami specjalnymi. Wśród nich można znaleźć:

  • uczestnictwo w programie mentoringowym CFA Society Poland
  • wzięcie udziału w szkoleniu „Mówczyni w biznesie”, prowadzone przez trenerów PFR Portal PPK
  • udział w konferencji WallStreet 26, pakiet silver,
  • publikacje książkowe Księgarni Maklerskiej.

Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich studentów w wieku od 19 do 26 lat z każdej uczelni w granicach i poza granicami Polski. Nie ma również znaczenia to czy wcześniej dany uczestnik interesował się giełdą. Dzięki solidnej dawce wiedzy podanej w przystępny sposób studenci mogą zapoznać się z tematyką instrumentów i rynku giełdowego.  

Uczestnicy, którzy w momencie zakończenia konkursu uzyskają najwyższy wynik odnośnie wartości portfela inwestycyjnego, otrzymają nagrody główne. Do finału nie może wejść więcej niż 10 osób. Student, który osiągnie 1 miejsce, otrzyma 7500 zł, płatny staż na GPW oraz będzie mógł bezpłatnie wziąć udział w kursie “Giełda dla średniozaawansowanych”. Wymienione nagrody stanowią tylko część prezentów, które otrzyma wygrana osoba. 

Na stronie www.iichallenge.gpw.pl znajduje się formularz rejestracyjny, który należy wypełnić do 31 marca 2022 roku. Konkurs poprzedzony będzie tzw. grą testową, czyli rozgrzewką przez prawdziwą rozgrywką. Uczestnicy powinni również zapoznać się z regulaminem wydarzenia dostępnym na stronie. 

Harmonogram projektu kształtuje się następująco:

  • 1 marca – 31 marca 2022 – rejestracja uczestników
  • 21 marca – 1 kwietnia 2022 r. – gra testowa
  • 4 kwietnia – 27 maja 2022 r. – gra inwestycyjna
  • 2 czerwca 2022 r. – Finał i Gala Finałowa Konkursu

Organizatorami konkursu są Fundacja GPW oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Partnerem Strategicznym projektu jest PKN ORLEN, a Partnerem Głównym: Dom Maklerski BOŚ. Konkurs odbywa się dzięki wsparciu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, która jest Partnerem Technologicznym oraz Patronem Honorowym projektu. Partnerami konkursu są także: PZU, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, CFA Society Poland oraz Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Honorowy patronat nad projektem objęli: Minister Edukacji i Nauki, Ministerstwo Finansów, PFR Portal PPK, Fundacja Invest Cuffs, Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami oraz Warszawski Instytut Bankowości.

Wszelkie dodatkowe informacje na temat wydarzenia, znajdują się na stronie  www.iichallenge.gpw.pl 

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)

Powiązane artykuły