Wybierz kalkulator i porównaj ratę kredytu

Wyobraźmy sobie sytuację, w której chcemy zaciągnąć zobowiązanie kredytowe bez sprawdzania jego warunków i dopasowania ich do naszego budżetu oraz możliwości. Zaskoczeni zmiennym oprocentowaniem, rosnącymi ratami szybko doszlibyśmy do wniosku, że to była wielka trywialność, która zamienia się w koszmar.
Pieniądze nie są światem, po którym można się poruszać bez większego zastanowienia. Z drugiej strony, patrząc, jak wiele banków funkcjonuje na polskim rynku, nie sposób osobiście dotrzeć do ich doradców. To nie znaczy, że jest to niemożliwe, ale zdecydowanie czasochłonne i bardzo wymagające uwagi. Czy istnieje jakieś dobre rozwiązanie, które pozwoli przeanalizować oferty kredytowe i w tym prawdziwym gąszczu setek podobnie wyglądających kredytów wyłonić ten najkorzystniejszy?

Zamiast wycieczki — kalkulator kredytowy

Potencjalny kredytobiorca nie musi ani zdzierać butów, ani rezerwować sobie tygodnia urlopu w pracy, żeby znaleźć kredyt skrojony na miarę możliwości i oczekiwań. Kalkulator kredytowy jest znakomitym narzędziem ułatwiającym to odpowiedzialne zadanie. Dostępny online pozwala na wyliczenie zdolności kredytowej i wskazanie produktów, które aktualnie są najlepszymi.

Na podstawie podanych preferencji tj. wysokość zobowiązania, wysokość raty i warunków ubezpieczenia, kalkulator kredytowy w łatwy i szybki sposób dokona analizy i przedstawi ją w czytelny i przejrzysty sposób. Dzięki temu narzędziu można obliczyć ratę kredytu — zarówno gotówkowego, jak i hipotecznego. Wyniki pozwalają na zorientowanie się w wielu istotnych czynnikach tj. oprocentowanie czy RRSO.

Dlaczego kalkulator kredytowy?

Kalkulator kredytowy ma szereg istotnych zalet, na które warto zwrócić uwagę. Zazwyczaj nie mamy wielkiego zaufania do reklam produktów kredytowych, ani też do doradców konkretnego banku. W tym miejscu otrzymujemy rzetelne wiadomości, niewzbogacone hasłami reklamowymi na wyrost. Korzystanie z kalkulatorów kredytowych można przyrównać do wizyty u doradcy finansowego, który na pierwszy miejscu stawia dobro naszych przyszłych finansów. Wygodniejsze i bardziej obiektywne jest korzystanie z kalkulatorów kredytowych prezentujących propozycje wszystkich banków.

Świat finansów potrafi zaskoczyć szczegółami, o których nie mamy pojęcia. Dzięki takim narzędziom jak internetowe porównywarki kredytów i kalkulatory kredytowe, otrzymujemy rzetelne informacje pozbawione kuszących haseł. W domowym zaciszu możemy przeanalizować poszczególne pozycje tabeli i szukać najbardziej dogodnych rozwiązań np. zwiększyć lub zmniejszyć okres spłaty czy wysokość zobowiązania. Porównanie dodatkowych opcji tj. ubezpieczenia jest szczególnie istotne przy kredytach długoterminowych. Kalkulatory pozwalają także na wysłanie wniosków kredytowych przez Internet, a w kilkudziesięciu przypadkach — dotyczy to banków ze strukturą obsługi online — rozszerzają obsługę o podpisanie umowy.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!