Oblicz ratę kredytu konsolidacyjnego - kalkulator rat

Kilka słów o kalkulatorze konsolidacyjnym

Jeżeli spłacasz karty kredytowe, kilka kredytów i chciałbyś spłacać jedną ale niższą ratę to sprawdź nasz kalkulator kredytu konsolidacyjnego. Kalkulator wyliczy o ile zmniejszą się twoje raty kredytowe oraz porówna najlepsze oferty wielu banków.

Ranking kredytów konsolidacyjnych

 • Bank Pekao
  Bank Pekao

  Pożyczka konsolidacyjna

  • Zrób z ratami jesienne porządki
  • Sprawdź czy możesz płacić mniej
  • Prowizja 0%1
  • RRSO 12,542

  2 RRSO rzeczywista roczna stopa oprocentowania wynosi 12,54 % przy założeniach całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 45 812 zł, pożyczka zaciągnięta na 64 miesiące, oprocentowanie zmienne 11,88% w stosunku rocznym, całkowity koszt pożyczki 16 254,73 zł (w tym: odsetki 16 254,73 zł), całkowita kwota do zapłaty 62 066,73 zł, płatna w 63 ratach miesięcznych po 969,73 zł, 64 rata wyrównująca 969,96 zł. Kwota udostępniana pożyczkobiorcy 45 812 zł. Kalkulacja została podana na podstawie przykładu reprezentatywnego wg stanu na 09.08.2023 r.

  1 Prowizja 0% i pozostałe warunki dotyczą pożyczki konsolidacyjnej od 1 000 zł do 250 000 zł, przeznaczonej na spłatę udzielonych w innych bankach/instytucjach finansowych pożyczek lub kredytów oraz na dowolny cel w wysokości do 25% kwoty spłacanych zobowiązań. Pożyczka nie może być przeznaczona na spłatę pożyczek lub kredytów udzielonych przez Bank Pekao S.A. Oferta ważna do 31.10.2023 r.

  Minimalny okres spłaty wynosi 12 miesięcy, maksymalny okres spłaty wynosi 120 miesięcy. Dla pożyczek od 1 000 zł do 2 999 zł okres spłaty wynosi od 1 roku do 3 lat. Dla pożyczek od 3 000 zł do 14 999 zł do 8 lat, a dla pożyczek od 15 000 do 250 000 zł spłatę rat możesz rozłożyć do 10 lat. Bank podejmuje decyzję o udzieleniu pożyczki po ocenie zdolności kredytowej.

  ZŁÓŻ WNIOSEK
 • Alior Bank
  Alior Bank

  Internetowy Kredyt Konsolidacyjny

  • Wysoka kwota kredytu nawet 200 000 zł
  • Długi okres spłaty do 10 lat
  • RRSO 12,57%

  Oferta dla nowych klientów.

  Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) została wyliczona na 1.03.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie. Okres kredytowania od 3 miesięcy (minimum 89 dni) do 10 lat. Z oferty mogą skorzystać klienci indywidualni, którzy do 20.02.2023 r. nie posiadali w Alior Banku pożyczek lub kredytów konsolidacyjnych oraz przesłali dane kontaktowe przez internetowy formularz banku.Dla kwoty kredytu powyżej 100 000 zł brutto wymagane jest zabezpieczenie w formie cesji z umowy ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz od utraty pracy..

  Ostateczne warunki kredytowania zależą od zdolności kredytowej klienta, kwoty kredytu, okresu kredytowania, daty wypłaty kredytu, daty płatności pierwszej raty oraz wymaganych przez bank zabezpieczeń..

  Szczegóły oferty oraz Taryfa opłat i prowizji dla Klientów Indywidualnych są dostępne w placówkach Alior Banku SA i na www.aliorbank.pl.

  ZŁÓŻ WNIOSEK
 • PKO Bank Polski
  PKO Bank Polski

  Pożyczka konsolidacyjna

  • Skorzystaj ze zdalnej pomocy pracownika banku. Umów wideorozmowę lub zadzwoń!
  • Masz możliwość otrzymania dodatkowej gotówki na ekstra wydatki
  • Spłata od 2 do 120 miesięcy
  • Możesz przenieść nawet jedną ratę
  • RRSO 14,94%
  ZŁÓŻ WNIOSEK
 • Santander Bank Polska
  Santander Bank Polska

  Kredyt konsolidacyjny

  • Zmień swoje kredyty na jedną wygodną ratę
  • Brak prowizji od kwoty konsolidowanych kredytów z innych banków
  • Kwota kredytu do 300 000 zł
  • RRSO 21,69% 1

  1 Dla oferty kredytu konsolidacyjnego udzielonego za pośrednictwem usług Santander internet/aplikacji Santander mobile Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 21,69%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 35 700,00 zł, całkowita kwota do zapłaty: 65 799,40 zł, oprocentowanie zmienne w skali roku: 15,99%, całkowity koszt kredytu: 30 099,40 zł (w tym: prowizja 3 962,26 zł, odsetki 26 137,14 zł), umowa zawarta na okres 83 miesięcy, 82 miesięczne raty równe w wysokości 793,11 zł, ostatnia rata w wysokości 764,38 zł. Kalkulacja na dzień 1.04.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie.

  ZŁÓŻ WNIOSEK
 • Bank BNP Paribas S.A.
  Bank BNP Paribas S.A.

  Kredyt konsolidacyjny

  • Weź kredyt konsolidacyjny i zamień swoje raty w jedną, lekka do spłaty.
  • Prowizja 0%
  • Kredyt od 1 000 do 230 000 zł
  • Stałe oprocentowanie
  • RRSO 12,65%1

  1 Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu kredytu konsolidacyjnego na 22.05.2023 r. wynosi 12,65 %. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 55 000vzł, całkowita kwota do zapłaty 77 295,96 zł, oprocentowanie stałe 11,99 % w skali roku, całkowity koszt kredytu 22 295,96 zł (prowizja 0 zł; odsetki 22 295,96 zł ) 72 miesięcznych rat (71 po 1 073,56 zł i jedna 1 073,20 zł).

  ZŁÓŻ WNIOSEK

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Gdy zadłużenie z różnych źródeł wciąż rośnie, a liczba miesięcznych rat niezbędnych do spłaty wpędza nas w trudną sytuację finansową, staramy się znaleźć rozwiązanie, które pomoże nam uporać się z tą spiralą długu. Pewnym wyjściem z sytuacji może okazać się kredyt konsolidacyjny.

Konsolidacja kredytu na czym polega?

Polega on na połączeniu wszystkich zobowiązań w jeden dług, który charakteryzuje się niższą ratą miesięczną. Banki spłacają nasze zadłużenia (mogą być to jakiekolwiek kredyty), a następnie umożliwiają powolną likwidację długu. Dzięki temu rozwiązaniu nasz budżet ma szanse nieco odżyć, nie musi martwić się też wiecznymi ponagleniami z różnych źródeł.

Pamiętać należy jednak o tym, iż zamiana kilku rat na jedną mniejszą najczęściej związana jest z wydłużeniem okresu spłaty. To zaś może doprowadzić nas do sytuacji, w której w ogólnym rozrachunku (biorąc pod uwagę liczbę rat) oddamy więcej, niż wynosił nasz dług przed konsolidacją. Nawet jeśli oprocentowanie kredytu będzie mniejsze. Warto zwrócić również na fakt, iż banki udzielające kredytów konsolidacyjnych bardzo często pobierają prowizję od udzielonej pomocy, co również zwiększa nasze koszty.

Wszystko to sprawia, że kredyt konsolidacyjny zalecany jest osobom, które przewidują, iż w najbliższym okresie będą mieć poważne problemy z regularnym spłacaniem wszystkich zadłużeń. Mniejsza rata pozwoli im uporać się z kryzysem, jednak nie mogą przy tym zapominać, że nowy kredyt zostanie zaciągnięty na dłuższy czas.

W jakich przypadkach warto skorzystać z kredytu konsolidacyjnego?

Wtedy, kiedy pojawiają się u Ciebie problemy z płynnością finansową. Najbardziej jest to widoczne wówczas, kiedy musisz kolejnymi kredytami czy pożyczkami spłacać ostatnie zadłużenia. Najprościej rzecz ujmując – widzisz, że Twoje finanse w ostatnim czasie przypominają błędne koło. Mimo że nie są to może jakieś wygórowane kwoty do spłacenia, to jednak jest ich na tyle dużo, że nie radzisz sobie z ich spłatą.

Inną sytuacją jest ta, kiedy wziąłeś kilka większych kredytów, bo miałeś wówczas pieniądze na to, żeby je spłacić, jednak nagle masz finansowy dołek. To również jest dobra okazja do rozważenia kredytu konsolidacyjnego, ponieważ jeśli wydłużysz czas spłaty kredytu i maksymalnie obniżyć ratę, wówczas możesz szybciej wyjść z finansowego dołka. Kredyt zawsze możesz opłacić szybciej, jeśli nie wyobrażasz sobie długiego spłacania rat. Wówczas nie musisz również zastanawiać się nad tym, kiedy masz kolejną z pięciu rat do spłacenia, ponieważ wszystko zawiera się w jednej kwocie.

W życiu są różne przypadki. Ktoś traci pracę, jeden z małżonków choruje lub umiera i nagle płynności finansowej brak. Wówczas również warto pomyśleć nad konsolidacją kredytu.

Nie warto korzystać z konsolidacji przede wszystkim, jeśli masz stałe dochody i nie musisz martwić się o to, że nie starczy Ci na spłatę kredytu. Konsolidacja niesie za sobą dodatkowe koszty, często w postaci wyższej prowizji, więc po co się na to decydować?

Jakie dane pobiera bank, który udziela konsolidacji?

Bank, do którego przyjdziesz z zapytaniem o kredyt konsolidacyjny, będzie chciał sprawdzić Twoją historię kredytową, czyli będzie go interesował BIK. Jest to miejsce, gdzie znajduje się raport ukazujący wszystkie opóźnienia w spłatach kredytów i inne zobowiązania finansowe. Na tej podstawie każdy bank może sprawdzić, czy może udzielić Ci konsolidacji, czy nie.

Kredyt konsolidacyjny – na co zwrócić uwagę?

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę nie tylko na kwotę ostateczną, ale również na wysokość prowizji czy ubezpieczenia. O ile z prowizji nie da się zrezygnować to z ubezpieczenia już tak. Bank może Ci także zaproponować dołożenie dodatkowej kwoty kredytu na różne wydatki, jednak pamiętaj, dlaczego chciałeś zdecydować się na konsolidację. Nie przyszedłeś do placówki po to, aby uzyskać dodatkową gotówkę, ale po to, aby zmniejszyć ratę, ponieważ nie masz płynności finansowej.

Kredyt konsolidacyjny w wielu przypadkach jest najlepszym wyjściem, z którego z pewnością warto skorzystać. Należy jednak pamiętać, że okres jego spłaty będzie wydłużony, więc zawsze dokładnie przemyśl swoją decyzję, zanim podejmiesz, jakiekolwiek działania dotyczące wzięcia kredytu konsolidacyjnego.

Jakie zobowiązania można skonsolidować?

Każdy bank może brać pod uwagę inne produkty, które będzie chciał objąć konsolidacją. Mogą być to m.in.:

 • kredyt gotówkowy;
 • kredyt ratalny;
 • kredyt odnawialny w koncie osobistym;
 • karta kredytowa;
 • kredyt samochodowy;
 • kredyt hipoteczny, remontowy, na cele mieszkaniowe i podobne;
 • pożyczka gotówkowa, również ta spoza banku.

Klient chcący skorzystać z konsolidacji może wyrazić chęć połączenia wszystkich swoich zobowiązań w celu obniżenia raty i wydłużenia okresu spłaty. Jednak decyzja ostateczna należy do banku.

Rodzaje kredytów konsolidacyjnych

Na rynku finansowym można wyróżnić dwa główne rodzaje kredytów konsolidacyjnych:

 • gotówkowy – jest prostszy, choć droższy do uzyskania. Polega na uzyskaniu gotówki od banku na spłatę powstałych zadłużeń. W jego przypadku nie trzeba obawiać się nadmiernej papierologii, ponieważ wystarczą dwa dowody poświadczające naszą tożsamość, zaświadczenie o zarobkach i zawarte umowy kredytowe. Na podstawie takich dokumentów, bank jest w stanie podjąć decyzję w ciągu kilkunastu minut. Warunkiem uzyskania kredytu konsolidacyjnego gotówkowego jest posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej. Sumy tego typu kredytów są również ograniczone. Przeważnie mogą sięgać do 80 tys. złotych. Ich kwoty rzadko sięgają 150 tys. złotych. Jest on udzielany na maksymalnie 10 lat.
 • hipoteczny – wymaga on zabezpieczenia nieruchomością z wolną hipoteką. Może być udzielony na dłużej, bo nawet na 30 lat a maksymalna kwota, której bank może udzielić, jest o wiele wyższa niż w przypadku kredytu gotówkowego. Mimo wszystko, konsolidacyjny kredyt hipoteczny, jest o wiele trudniejszy do uzyskania. Wszystko przez konieczność okazania wszelkiej dokumentacji związanej z nieruchomością, która ma stanowić zabezpieczenie oraz okazanie podstawowych dokumentów. Wydłuża się również czas jego uzyskania, ponieważ przeważnie trwa to miesiąc. Dodatkowo każdy bank może stawiać dodatkowe wymagania przed osobami pobierającymi kredyt, np. w postaci minimalnej powierzchni użytkowej zabezpieczającej nieruchomości.

Jak można wziąć kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny można wziąć na kilka sposobów:

 • online – nie musisz odwiedzić placówki bankowej, aby postarać się o konsolidację swoich zobowiązań. Wystarczy, że ze swojego rachunku bankowego możesz korzystać w sposób elektroniczny. Zaloguj się więc i złóż wniosek o konsolidację;
 • przez telefon – możesz zostawić swój numer telefonu na stronie swojego banku i poczekać, aż ktoś do Ciebie oddzwoni, lub skontaktuj się samodzielnie. Niektóre placówki umożliwiają również wideorozmowę. Pracownik banku zada Ci kilka pytań, dzięki którym będzie mógł podjąć decyzję odnośnie kredytu konsolidacyjnego;
 • stacjonarnie – jest to tradycyjna forma, z której wciąż chętnie korzysta starsze grono klientów banku. Wystarczy udać się do placówki, w której mamy założone konto a na miejscu zostaniemy przekierowani do odpowiedniego stanowiska, gdzie zajmie się nami doradca kredytowy.

Aby nie mieć dodatkowych problemów ze spłacaniem kredytu konsolidacyjnego, najlepiej ustaw sobie stały przelew pieniędzy na swoim koncie. Nie będziesz musiał wówczas pamiętać o przelewaniu pieniędzy do banku. Pamiętaj, że jeśli będziesz zwlekał z płatnością, wówczas bank może wszcząć postępowanie windykacyjne. Na dalszym etapie może czekać Cię postępowanie sądowe i to Ty pokrywasz koszty wszczęcia tej procedury.

Kredyt konsolidacyjny może być wybawieniem, jednak tylko Ty możesz zadbać o swoje interesy w odpowiedni sposób.

Podstawowe informacje – słowniczek pojęć

Nowoczesne społeczeństwa bardzo często żyją na kredyt. W niektórych krajach nawet 90% społeczeństwa posiada zobowiązania, które musi regularnie spłacać. Najczęściej spłacamy kredyt hipoteczny czy kredyt samochodowy. Do tego dochodzi czasem pożyczka gotówkowa i jeśli ktoś prowadzi działalność gospodarczą, także kredyt firmowy. Spłacanie rat kilku kredytów nie jest łatwe i przede wszystkim nie jest tanie. Posiadając zobowiązania w jednym banku lub w kilku bankach, warto rozważyć konsolidację długu.

Na czym polega konsolidacja kredytu?

Posiadając dwa lub więcej zobowiązania finansowe, można połączyć je w jedno. Celem takiego zabiegu jest najczęściej zmniejszenie oprocentowania, wydłużenie okresu spłaty kredytu oraz co najważniejsze, zmniejszenie wysokości comiesięcznej raty.

W ramach konsolidacji pożyczki otrzymuje się jedną ratę, która jest niższa od sumy wszystkich spłacanych rat zobowiązań przed ich konsolidacją. Wbrew pozorom, nie jest to tylko deska ratunkowa dla osób, które mają problem ze spłatą zadłużenia, ale przede wszystkim jest to narzędzie dla osób zaradnych pragnących optymalizować koszty kredytów.

Zabezpieczeniem kredytu konsolidacyjnego jest najczęściej nieruchomość. Taki układ sprawia, że udzielenie kredytobiorcy kredytu konsolidacyjnego jest bardzo bezpieczne z punktu widzenia banku konsolidującego zobowiązanie.

Konsolidacja kredytu to również przeniesienie wszystkich formalności do jednej instytucji finansowej. Dzięki temu oszczędzamy czas, bowiem co miesiąc należy przelać pieniądze tylko na jedno konto, a nie na kilka.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)